Aktuality na webu fotoklubu

Zde ukládáme informace o změnách na klubech

Fotofest Morava se konat nebude, máte už koupené vstupenky?

Fotofest Morava 2022Na sociálních sítích se poslední týden začala pomalu šířit informace o akci Fotofest Morava, která měla ambice být největším fotografickým setkání na Moravě. Osobně jsem se o ní dozvěděl od kamaráda, který se mnou jezdí na Fotoexpedice. Ten mi říkal, že si na ni bude kupovat jízdenku. Začal jsem tedy zjišťovat více.

Sledujte CanonClub na twitteru

CanonClub CanonKlub na TwitteruVážení fotografové s Canonem. Nově jsme zřídili pro vás účet na Twitteru, který je vhodnější než Facebook pro sledování, co je u nás nového. Pokud máte twitter, pak se připojte k tomuto profilu @CanonKlub. Facebook stále platí. Konec hlášení.

Situace kolem krachu Oehlingu se pořád neustálila, jak se to dotkne fotografů a záruk?

Oehling zkrachoval fotoobchodNa začátku roku jsem měl možnost spolupracovat se společností Öehling na projektech, které jsme připravovali pro čtenáře časopisu FOCUSmagazine.cz. Postupně ale komunikace ze strany společnosti Öehling utichala, až přestali komunikovat úplně. Nyní je firma v likvidaci. Jaké dopady to může mít na naši fotografickou scénu?

A vítězné vstupenky CanonClubu na výstavu World Press Photo Praha poputují...

Vstupenky na WPP pro členy CanonClubuNa začátku září jsme se rozhodli rozdat mezi příznivce facebook stránky CanonClubu čtyři vstupenky World Press Photo výstavu v Praze; dvě pro stávající a dvě pro nové příznivce. Dnes jsme provedli slosování, dále v článku jsou vítězové.

Přehledová tabulka zrcadlovek Canon duben 2013

Inovovali jsme tabulku s přehledem zrcadlovek Canon. Přidali jsme dva typy EOS 100D a EOS 700D. Opravili jsme drobné chyby.

Najdete zde celou řadu EOS: 100D, 1100D, 600D, 700D, 60D, 60Da, 7D, 6D, 5D Mark II, 5D Mark III, 1D Mark IV a EOS 1D X. Tabulku si ve formátu PDF stahujte odtud.

Tento obsah je přístupný pouze registrovaným fotografům. Registrujte se na tomto místě - je to zdarma. Váš účet si vytvoříte v našem centrálním klubu FOCUSCLUB.CZ a pak jej můžete používat na všech našich fotoklubech, jejichž seznam najdete v horní černé liště.

Připojte se na profily CanonClubu na Facebooku a Google+

Pokud jste členy našeho fotografického klubu CanonClub a tedy máte u nás registraci, můžete se s námi propojit také prostřednictvím sociálních sítí Facebooku a Google+. Přinese vám to aktuální informace, které se k vám dostanou jako k prvním, bude budete informováni klubové činnosti, o nových článcích a akcích, které CanonClub bude pořádat. V článku je jednoduchý postup na dvě kliknutí.

Výroční 4. setkání členů CanonClubu na keltském hradišti Chvojen

Vážení příznivci a členové CanonClubu. V září jsme oslavili 4 roky, které uplynuly od založení našeho fotografického klubu fotografů s Canonem na internetu. Zatímco na začátku jsme měli desítky registrovaných členů, dnes je to více jak 6700 fotografů po celé republice a Slovensku.

Při této příležitosti vás zvu na 4. výroční setkání, které se bude konat na nezvyklém místě Chvojen s celodenním fotografickým programem, představením nejnovější techniky Canon EOS 5D Mark III a Canon EOS 6D a povídáním s hosty.

Nový fotografický časopis FOCUSmagazine

FOCUSmagazine

The brand new photographic magazine with Czech and Slovak photographers. Download it from here.

Vážení příznivci fotografie. Když jsme loni spojovali našich třináct fotografických klubů pod jedna křídla fotoklubu FOCUSCLUB.CZ, zjistili jsme, že počet registrovaných fotografů významně překračuje úroveň, se kterou jsme pracovali před třemi lety, kdy jsme naše hlavní kluby pro techniku CANON, NIKON, SONY, PENTAX, Leica, OLYMPUS, atd. zakládali.

FOCUSmagazineAsi jako všichni fotografové jsme dávno v minulosti hltali každé vydání Československé fotografie, studovali National Geographic, jehož každé číslo představovalo vrchol zpravodajské reportážní fotografie po roce 1989. Brali jsme jej do rukou a prohlíželi fotografie jednak skvěle pořízené, a ještě lépe vytištěné. Mezitím se u nás objevila celá řada zcela nových tištěných časopisů PhotoLife, PhotoArt, Digifoto, Fotografie Magazín, atd. atd. Doba se ale změnila, také díky ekonomické situaci ve světě a u nás.

Na sklonku loňského roku jsme začali pracovat na novém elektronickém časopisu o fotografii. S týmem lidí blízkých našim 13 fotoklubům jsme za extrémně krátkou dobu tuto myšlenku otiskli do elektronické podoby a vytvořili FOCUSmagazine.

PF 2012

PF2012Přejeme všem fotografům co nejvíce povedených fotografií v roce 2012. Redakce

Vyberte Osobnost české fotografie!

I vy máte šanci ovlivnit výběr držitele ceny Osobnost české fotografie. Tedy ceny, která má za cíl zvýšit zájem o fotografování, zvednout jeho prestiž a upozornit na mimořádné události či výkony. Stačí přitom tak málo: navrhnout svoji nominaci Asociaci profesionálních fotografů České republiky (APF ČR).

Vylepšený objektiv Sigma DC OS HSM

„Přední světový výzkumník, vývojář, výrobce a poskytovatel služeb v oblasti objektivů, fotoaparátů a blesků Sigma Corporation of America oznamuje, že vylepšená verze objektivu 18-200mm F3.5-6.3 II DC OS HSM je nyní dostupná pro fotoaparáty Canon a Nikon za cenu 720 dolarů.“ Tak alespoň suše pravila tisková zpráva vydaná 17. října 2011.

Na světě je kalendář Leicy na rok 2012

Blíží se konec roku, a tak se s kalendáři doslova roztrhl pytel. Svou troškou do mlýna přispěla i Leica Camera AG společně s agenturou Magnum Photos, jejichž společné dílo se jmenuje „Minulost. Přítomnost. Budoucnost.“ Kalendář obsahuje šest černobílých a šest barevných fotografií, které byly pořízené fotoaparátem Leica řady M známými fotografy agentury Magnum.

Určitě stojí za pozornost: Leaf Aptus-II 12

Nejde o žhavou novinku (tou informace byla počátkem roku), přesto by byla škoda následující zprávu nechat bez povšimnutí. Rodina fotoaparátů Leaf Aptus-II se rozrostla o dva nové přírůstky: Leaf Aptus-II 12 a Aptus-II 12R. Ty nabízejí nejlepší poměr cena/výkon v kategorii zařízení schopných pořizovat snímky na 80 Mpix čip.

Nikon se nově kamarádí také se 64 bity

Právě nyní se na oficiálním webu společnosti Nikon objevila nová verze kodeku NEF (1.12.0). Ta rozšiřuje podporu jednak na objektivy Nikon 1 a jednak na 64bitové počítače se systémem Windows Vista a Windows 7.

Aktualizace firmware pro objektivy Nikon 1

Trio nových aktualizací si lze stáhnout pro objektivy Nikon 1. Slibují jednak opravení příležitostné chyby v záznamu clony (ukládala se jiná hodnota, než s jakou se skutečně fotografovalo), jednak vyřešení problému s rozmazáním snímku, ke kterému docházelo v případě, že se s fotoaparátem rychle pohnulo nebo zatřáslo bezprostředně po pořízení snímku. Aktualizace firmware jsou ke stažení zde: firmware 1.02 upgrade 1 Nikkor VR 10-30mm f/3.5-5.6 L, firmware 1.02 upgrade 1 Nikkor VR 30-110mm f/3.8-5.6 L a firmware 1.02 upgrade 1 Nikkor VR 10-100mm f/4.5-5.6 PD Zoom L.

Fujifilm si nechal tajně patentovat revoluční čip

Podle neověřených informací pro nás (nebo spíše na nás?) chystá Fujifilm revoluční novinku. Mělo by jít o technologii „organického senzoru“, kterou firma vyvíjí již šestým rokem – a kterou si nyní nechala patentovat. Podle dostupných informací by se mohla na trhu objevit již v příštím roce v podobě fotoaparátu Fujifilm LX.

Sony uvolňuje firmware pro SLT-A77 a SLT-A65

Dlouho se o nic šuškalo, dnes jsou ale konečně na světě: řeč je o aktualizacích firmware v1.04 pro modely A77 a A65 z řady SLT. Zásadní změnou je přidání dvojice dalších objektivů, s nimiž je možné pracovat. Výrobce navíc slibuje obecná vylepšení: zrychlení reakční doby, zlepšení kvality obrazu a zvýšení užitečnosti.

Máte zájem o setkání členů PentaxClubu?

PENTAXVážení a milí fotografové PentaxClubu. Rád bych poprvé svolal setkání členů Pentax klubu na prvním setkání, kde by byl prostor pro hodnocení vašich fotografií, pozvali bychom zástupce Pentaxu v ČR a k dispozici by byla technika Pentaxu na vyzkoušení, včetně objektivů. Setkání by se uskutečnilo v Praze na adrese: na Valech 45/32, Praha 6 ve fotostudiu NADAR. Prosím pište do komentáře tohoto článku své názory, připomínky a náměty Termín: únor 2012.

Rybí oko od Samyangu nově s mikroprocesorem

 Společnost Delta Company, výhradní evropský distributor produktů Samyang oznámil, že uvede na trh nový širokoúhlý objektiv AE 8mm 1:3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS. Zásadní změnou u tohoto „rybího oka“ je jeho vybavení mikroprocesorem.

Mezinárodní bienále ŽENA STRAKONICE 2011

Tradiční, zajímavá, mezinárodní... Podobných přívlastků bychom mohli o následující výstavě posbírat celou řadu, takže raději rovnou k věci: třinácté mezinárodní fotografické bienále ŽENA STRAKONICE otevře své brány již za několik dní. A to přesně v sobotu 3. prosince 2011 slavnostním zahájením v Rytířském sále strakonického hradu. V rámci vernisáže dojde k předání cen za nejlepší fotografie.

Nikon kalendář 2012: tucet vítězů

Třetí ročník soutěže „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“ již zná svého vítěze: na slavnostním večeru v Hudebním divadle Karlín se jím v úterý 1. listopadu 2011 stala Soňa Chovančíková s fotografií Z cyklu: nina. So soutěže se přihlásilo 1668 fotografů a vyhlášení vítěze bylo jednou, nikoliv však jedinou událostí slavnostního večera.

Nikon kalendář 2012: tucet vítězů

Třetí ročník soutěže „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“ již zná svého vítěze: na slavnostním večeru v Hudebním divadle Karlín se jím v úterý 1. listopadu 2011 stala Soňa Chovančíková s fotografií Z cyklu: nina. So soutěže se přihlásilo 1668 fotografů a vyhlášení vítěze bylo jednou, nikoliv však jedinou událostí slavnostního večera.

Od Leicy pod stromeček: objektiv Elmarit-S

Pod letošní vánoční stromeček nám Leica nadělí spoustu novinek: jednou z nejdůležitějších je přitom širokoúhlý objektiv Elmarit-S 30mm f/2.8 ASPH pro fotoaparáty řady S. kdo by měl v tuto chvíli zbystřit? Každý, kdo potřebuje fotografovat interiéry, architekturu nebo statickou krajinu, kdo musí často pracovat za zhoršených světelných podmínek – a kdo nesnese nebo si nemůže dovolit kompromisy v kvalitě.

Limitovaná edice X100 pro Hong Kong

Pokud se chystáte do Hong Kongu a pokud jste příznivcem značky Fuji Film, pak čtěte pozorně následující řádky. (A pokud první podmínku nesplňujete, čtěte jen o něco méně pozorně.) Jen a jedině na hongkongský trh totiž přichází limitovaná dvousetkusová edice fotoaparátu X100.

Canon slaví desetimilióny aparátů a objektivů

Říjen letošního roku je pro Canon velmi významným měsícem, když je dvakrát důvod k otevírání šampaňského. V polovině měsíce byl totiž vyrobený padesátimilióntý fotoaparát řady EOS – a do konce října padne kulatá hranice taky u objektivů EF. U nich by mělo pomyslné výrobní počítadlo překročit hranici sedmdesáti miliónů.

Aktualizace firmware pro DMC-G3 a DMC-GF3

Jen týden poté, co Panasonic uvolnil aktualizace software pro fotoaparáty řady G, přišel s aktualizacemi také pro stroje řady Lumix DMC-G3 a GF3 Micro Four Thirds.

Apple vydává software Aperture v3.2

Nová verze (pro cifršpióny: 3.2) software pro konverzi formátu RAW a management fotografií byla vydána společností Apple. Nejzásadnější změnou (jak ji alespoň prezentuje Apple) je úzká spolupráce s on-line úložištěm iCloud stejně jako s nejnovější verzí operačního systému iOS 5.

Sony přichází s aktualizací i olejíčkem

Podle neověřených (a neověřitelných) zpráv bude v polovině října uvolněn aktualizovaný firmware (verze 1.03) pro fotoaparáty Sony A65 a A77 SLT. Zprávy vycházejí mj. z toho, že firmware byl spatřen na akci Sony v Thajsku.

Obrat i zisk Nikonu překonávají očekávání

Reuter dnes vydal zprávu o tom, jak si Nikon stál s finančními výsledky v první polovině letošního roku. Ctěného čtenáře nemusíme dlouho napínat, protože společnost si stojí skvěle a nezaznamenala žádný pokles prodeje.

Nikon hlásí: červená je (taky) dobrá

Není to revoluce, jde o evoluci. Ale rozhodně stojí za zaznamenání: Nikon představuje svoji nejprodávanější digitální jednookou zrcadlovku D3100 v červené barvě. Dosud byla na trhu toliko v silně konzervativní a klasické barvě černé.

Fotobazar se zobrazí pouze přihlášeným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.