Cenová hlídka

články monitorující ceny vybraných fotoaparátů a příslušenství

Cena SONY Alpha a99 s bleskem a gripem za neuvěřitelných 56 tisíc

SONY SLT Alpha a99Když jsem 12. září 2012 přinesl z tiskové konference první fotky se SONY Alpha a99 SLT, byl jsem doslova nadšený. Plnoformátové tělo s 10 snímky, omezení rozsahu AF, výborný čip... A cena taky ucházející. Po půl roce se přímo na webu SONY objevila nabídka na bundly jednou Alpha a99 s 28-75 f/2.8 a podruhé s bateriovým gripem a HVL-F60M bleskem. Myslím, že to stojí za pozornost.

1200 korun vám vrátí při nákupu EOS 1100D a EOS 600D

Sleva na EOS 600D a EOS 1100D7. února se docela potichu spustil Canon akci, která zatím přešlapává někde potichoučku v koutku, ale redakci CanonClubu přesto přijde jako výhodná. Pokud si totiž mezi 7.2. a 8.3.2013 koupíte některou ze zrcadlovek EOS 1100D nebo EOS 600D, Canon vám vrátí zpět 1200 korun, tzv. cash back. Jak na to, a kolik vlastně fotoaparát ve výsledku bude stát?

Přehled cen Canonů - listopad 2011


Canonklub hledá další spolupracovníky a dopisovatele

Canonklub hledá další spolupracovníky, kteří si chtějí vyzkoušet a testovat fototechniku. Výsledkem vaší práce by měl být článek/recenze/komentář publikovatelný zde na portále Canonklubu. Ideální by byla vaše blízká dostupnost Prahy nebo Brna. Pokud máte zájem vyzkoušet si všechny novinky, těla, objektivy, blesky, stativy, batohy a jiné příslušenství, napište mi na e-mail: martin(tecka)kamin(zavináč)canonklub(tecka)cz

Před Vánoci - ceny se upravují směrem dolů, bude příští rok představen 5D mkIII?

Čtenářům přinášíme další srovnání cen jednotlivých prodejců. V první tabulce najdete aktuální seznam cen. Před koncem roku a Vánoci se ceny pravděpodobně již nepohnou směrem dolů. Zajímavým obchodem, který se zatím neobjevuje v našem seznamu je Pixmania, zatím vedeme jednání, za jakých podmínek bychom zařadili její nabídku do naší Cenové hlídky.

26. květen 2009 - ceny stagnují, prodejci se těší na sezónu

Na posledních cenách je patrné, že výrobci čekají na příchod sezóny, která právě začíná. Z hlediska objemu prodaného zboží je to jejich prodejní vrchol v rámci celého roku. Proto se také ceny korigují jen mírně.

V našem přehledu neuvádíme některé speciální akce, které prodejci pro fotografy nachystali. Například Oehling nabídl 16GB kartu Extreme IV od Sandisku, pokud si koupíte 5 D mkII. Samotná karta stojí něco kolem 5500 korun s DPH. Takže se v podstatě jedná o více jak 10% slevu. Podobně ostatní prodejci nabízí k nákupu některé vyšší třídy digitální zrcadlovky například brašny "zdarma". Slovo zdarma ovšem berte s rezervou. Jejich marže jim to prostě umožňuje.

Chceme také upozornit na situaci kolem obchodu Cybex. Citujeme oficiální stanovisko:

„Vzhledem k očekávanému a dohodnutému vyhlášení moratoria, které naší společnosti umožní po nějakou dobu se dále bezproblémově rozvíjet, bychom chtěli všechny naše klienty ujistit, že veškeré objednávky budou i nadále vyřizovány standardním způsobem. Z pohledu zákazníka se tedy spektrum nabízeného zboží a služeb nemění a Vltava.cz bude i nadále fungovat,“ řekl Ondřej Vičar, ředitel nákupní galerie Vltava.cz.

Jak je zřejmé, Cybex buď najde investora, nebo jej majitelé pošlou do konkursu, management na to stanovil termín 4 měsíců. Představitelé obchodu sice tvrdí, že se zakázky budou odbavovat standardně, ale věřit můžete pouze zboží, které máte v ruce. Proto doporučujeme platit na Cybex pouze hotově při převzetí zboží.

Ceny fotoaparátů k 29. dubnu 2009 - doporučujeme vyjednávat

V dubnu se situace stabilizovala, ceny se v podstatě neměnily. Jediný Cybex.cz zvýšil u všech fotoaparátů cenu o 1,4 procenta, což odpovídá změně kurzu koruny k americkému dolaru. Redakce Canonklubu.cz si myslí, že je zde dostatek prostoru poro jednání o ceně.

Ostatní velcí hráči, u kterých nakupujete - jak je vidět zde - si drží ceny mezi sebou stejné. Redakce Canonklubu.cz si myslí, že je zde dostatek prostoru na smlouvání. Možná až budete nakupovat některých fotoaparát, zkuste se zeptat, jaká by byla cena, pokud byste přibrali navíc blesk. Myslíme si, že obchodníci mají každý prostor prostor pro práci se svou marží.

Ceny fotoaparátů k 6. dubnu 2009 - mírný pokles

Ukazuje se, že Oehling je napojen na jiného distributora, podobně jako Cybex. Ostatní čeští prodejci mají v podstatě stejné ceny, jen mírně se lišící.

V této tabulce se poprvé objevuje nový fotoaparát EOS 500D.

Ceny fotoaparátů k 16. březnu 2009

Vážení příznivci Canonklubu,

připravili jsme pro vás zcela nový typ článku, který vám bude pravidelně usnadňovat práci při hledání nejvýhodnější nabídky. Vybrali jsme proto nám nejznámnější fotobchody a e-shopy a začali monitorovat jejich ceny.

Pokud byste k jejich seznamu nebo cenám měli jakýkoliv dotaz nebo připomínku, můžete ji uvést do komentáře pod článkem.

Fotobazar se zobrazí pouze přihlášeným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.