Fotografování aktu s Jiřím Růžkem

Fotografování aktu

Fotografování aktu s Jiřím Růžkem

FOTOEXPEDICE hlavní rozcestník --- více informací, fotografií a REGISTRACE --- KLIKNI SEM

Jiří RůžekWorkshop aktu a fotografování aktu v režii Jiřího Růžka jsou jiné, než je znáte od jinud. Technická stránka fotografování aktu není opomíjena, ale více než o samotné technice jsou o práci s modelkou, o komunikaci a souznění, o vnímání celku i detailů, toho, co je krásné, a co není.

O pravidlech a o radosti je porušovat. O chybách a o tom, jak se jim vyhnout. O různých typech světla i o tom, že práce se světlem nemusí a nesmí být dřina. O tom, že ne každý objektiv se hodí na všechno a že někdy je třeba stoupnout si na špičky a jindy lehnout na zem. A hlavně o tom, že je možné zachytit ženskou krásu přirozeně bez Photoshopu. O tom, že základem umělecké fotografie je svoboda a fantazie.

Jiří Růžek (*1967) se začal vážně věnovat fotografii až v roce 2004. Dnes jsou jeho fotografie aktu několikrát ročně publikovány v knihách, vydávaných po celém světě s přívlastkem "The Best Of ...".

Na svých workshopech aktu hostil fotografy z Indonésie, USA, Kanady, Jižní Afriky atd. Spolupracuje s modelkami z různých zemí, z českých modelek v posledních letech nejčastěji s Terezou...

Nemá rád fotografie aktu ve stylu Playboy. Jeho vlastní rukopis je rozpoznatelný a Jiří mu říká Uglamour. Co Uglamour je a jak se fotí, se dozvíte na našem workshopu.

Workshop aktu je určen všem, kteří neměli odvahu fotografovat akt, kteří si chtějí osvojit všechny techniky nutné pro zvládnutí této náročné disciplíny. Teorie bude málo, hlavně budeme fotografovat.

Nepozorný posluchač si z workshopu aktu odnese plnou kartu fotografií. Ten pozorný navíc hlavu plnou zkušeností, které by jinak možná sbíral řadu let, a třeba i nový pohled na fotografování nejen aktu.

Workshop aktu nabízí zvládnutí těchto témat:

  • komunikace s modelkou
  • etika při fotografování aktu
  • práce s nahým tělem
  • různé typy světel a svícení
  • práce s objektivem
  • základy kompozice pro fotografování aktu
  • časté chyby při fotografování žen
  • tipy a triky
  • diskuze nad fotografiemi

Vyjádření z předchozích kurzů: "Jiří vás naučí více než nastavit světla ve studiu. Učí, jak pracovat s modelem, jak navázat vztah podložený důvěrou a kreativitou a jak perfektně propojit umění a sexualitu, abyste udělali foto, o kterém sníte a přemýšlíte", "Jiří je kultivovaný fotograf se snadným a oceňovaným způsobem výuky", "Jiřího workshopy jsou prostě "master-class".

Model: Tereza Dotlačilová (*1992) - fotografie Terezy dále jsou od různých autorů. Tereza vystupuje také pod přezdívkou Metteorwa. Jako modelka se věnuje téměř výhradně uměleckému aktu a v rámci žánru patří mezi naše nejvyhledávanější a nejznámější modelky, mnohokrát stála také před objektivy evropských i zámořských fotografů. Její tvář a tělo se objevuje v mnoha českých i zahraničních časopisech a knihách, na výstavách, znáte ji i z vítězných fotografií největších českých fotosoutěží.

Oficiální stránky Jiřího Růžka
Workshop aktu se bude konat pouze při naplnění celé kapacity kurzu. Místo konání ateliér v Praze.

Video z našeho kurzu z 16.2.2013

Můžete nám také navhrnout jiné termíny, které by se vám hodily

Fotobazar se zobrazí pouze přihlášeným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.