Blogs

gfhfhghfgh

fghfghfgh

ERR99

Zdravím, při zapnutí mé letité 400D naskočí err99,po opětovném zapnutí naskočí displej nastavení ale nedetekuje stav baterie stav karty ano ,nastavení scény ano ale nejde toto měnit , občas naskočí správně ale po pár sekundách opět err99 ,je kolem toho napsáno hodně ale snad se podaří něco vymyslet

Canon EOS 17-40/4 L USM

Jen pro majitele tohoto objektivu. Při jaké cloně máte ostře vykresleny rohy snímku; nebo alespoň dosti ostře. Řekněme při ohn. vzdálenosti 17-24, tj. v širším rozsahu objektivu.

Díky a pěkný den. Franta

Canonon 6d - dotaz

Při nastavení priority času /TV/ se v případě, že nastavený čas je kratší než fotoaparát si vyhodnotí /aniž by signalizoval blikáním, či nemožností spoušť domáčknout/ automaticky čas prodlouží a při domáčknutí spouště exponuje. Je to normální a nebo je ve fotoaparátu něco špatně. Delší dobu používám fotoaparát canon 7d a ten se tak nechová.

Děkuji za odpověď. J. Kunc.

Problém se stahováním fotek z fotoaparátů Canon do PC přes kabel .

Tento problém byl zde již diskutován,ale nebyl jednoznačný návod . Mě se podařilo najít aplikaci Multi Commander v5.9 , se kterým je tento problém vyřešen. Po spuštění aplikace a připojení fotoaparátu kabelem, se objeví jako poslední ikonka jakoby telefonu s nápisem Přenosné zařízení a pak už vše funguje,jakoby byl fotoaparát klasický disk. Zdravím a přeji krásné fotky.

Čekání na Godota

Mnoho let používám k fotografování Canon, ale nevím, jestli u něj zůstanu. Víc v mém článku https://www.foto-manie.cz/inpage/cekani-na-godota-138/

Jedna Fotografie: 
blog-fotografa-2244

dotaz na opravu fotoaparátu

zdravím mám letitého CANONA EOS REBEL a začal dělat "poloviční"fotky-neotvírá se úplně zrcadlo. neznáte někdo nějakou opravnu,kde by si s tím poradili? AWH bohužel oznámilo že canon tendle model už nepodporuje a že tedy už neopravují.díky za případný tip honza

Blesk Speedlite 430EX ll

Ahoj, může mi někdo poradit,jestli tento blesk nasazený do sáněk Canon EOS 70D lze použít jako hlavní jednotka pro bezdrátové spuštění záblesku stejného typu blesku skupiny podřízené jednotky blesku? A jak zvolit nastavení? S použitím vestaveného blesku vše funguje, jak má. Díky, Libor

Vodě odolnost Canonů

Nikdy jsem si nemyslel, že je možnost vystavit svůj Canon EOS 5 D Mark III nějakému většímu dešti či vodě. Přestože se tak zdůrazňuje utěsnění všeho proti prachu i vodě.

Jedna Fotografie: 
blog-fotografa-10711

Fotopapír s metalízou

Většinu života jsem prozvětšoval na Cibachrom. Po nástupu digi o Cibu přestal být zájem a odešla do věčných lovišť. Po nějakém čase jsem se setkal s fotopapíry do ink. tiskárny, které se svojí metalizovanou vrstvou v podložce Cibachromu velmi podobaly. Vyráběla je firma Fuji.

Canon EOS 5D Mark III fotografování s počítačem

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli je možné s uvedeným foťákem pracovat tak, aby se mi zobrazovalo co fotografuji na displeji počítače ? Jde mi o to, abych fotil jako s živím náhledem, ale použil k zobrazování počítač.

Chyba ostření u těla 70D

Předem se přiznávám, že jsem fotografický laik :-) Tři roky jsem fotil s tělem 550 a 450 na objektivy Canon 18-135 a Tamron 70-200 f/2,8 velice krásné fotky. Nyní jsem si koupil tělo 70D a většina fotek vypadá jak z kompaktu za 6tisíc :-( Fotky jsou mírně máznuté, případně jsou ostré předměty mírně bokem za ostřícím bodem.

CANON EOS 100D nebo EOS 1100D?

Mám dilema - poraďte co si koupit

Kam až mohou padnou ceny?

Loni oznámený a námi vysoce ceněný EOS 70D stojuí nyní v USA na eBAY pouhých 18252 korun - 899 USD (bez DPH a cla). Na takovou skvělou mašinu je ta cena opravdu směšně nízká, Canon chce podle všeho drtit všechny, co se mu postaví do cesty...

Canon Speedlite 600EX RT + ST-E3

Mám problém. Když je blesk v "master" přes rádio, umožní mi další záblesk až po 1s prodlevě po nabití. Nějaký zmatek v software, Canon děla hloupého. Vše je v pořádku.

Koukněte na video. https://www.facebook.com/photo.php?v=10200826334133510&set=o.15948735091...

SONY tlačí na trh se zrcadlovkami

To, že firmy Canon a Nikon vstoupily na trh bezzrcadlovek pozdě je chronicky známá věc. To, že dnes tvoří více jak 30 procent prodejů v Japonsku a nových trzích právě bezzrcadlovky, také.

Co ale nikdo nedokáže odhadnout, zda hegemonii Canonu a Nikonu může někdo třetí zásadně narušit.

Blíží se nová verze EF 100-400?

Jako lavina se šíří na internetu zpráva o tom, že Canon ještě v září uvede na trh obměnu stávajících objektivů. První má být EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS, který už je ale 15 let starý!

Nová verze EF 100-400? Kdy?

Jako lavina se šíří na internetu zpráva o tom, že Canon ještě v září uvede na trh obměnu stávajících objektivů. První má být EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS, který už je ale 15 let starý!

Proč je to DPP tak strašně pomalé?

Někdy si zoufám. Musím občas vyvolávat fotografie v DPP kvůli zachování stejného vyvolávacího procesu, a tak musím sáhnout po DPP.

Vstoupí Canon do středoformátu?

Mluví se o tom několik let, Pentax jako jeden z menších vyrobil středoformátový fotoaparát 645 a Nikon šel cestou kinofilmového D800e, a co Canon? Výrobce vlastních čipů a inovátor by měl zůstat stranou?

CanonClub server přetížený

Dnes server CanonClubu www.canonclub.cz čelil obrovské zátěži, takže jsme museli udělat nějaká opatření, aby server vydržel. Na jednu stranu to potěší, že je vás tolik, ale na druhou stranu se musíme na takové nápory líp připravit. A to jsou prázdniny... :D Martin Kamín

Dohady kolem EOS 7D Mark II mě začínají bavit

Tak vám nějak nevím, jak reagovat na neustálé dotazy Canonistů, kdy bude EOS 7D Mark II a co bude umět. A bude mít 40bodový AF? A bude umět STM objektivy? A bude....?

Odpověď je jednoduchá, TO NIKDO NEVÍ, neví to ani lidi v Canonu.

Tento týden další verze Lightroomu?

Už se to šušká nejen na internetu, ale i mezi aplikačními partnery Adobe. Zásadní chyby ve verzi 5. Lightroomu by měly být opraveny v nové podverzi (asi 5.1) tohoto nástroje fotografů.

Tentokrát je to jen měsíc a půl po uvedení nové verze 5. chcete srovnání s verzí 4.? Připravil jsem krátké video na VIMEO, roste tady: https://vimeo.com/68547732

Zkušební příspěvek blogu

Toto je zkušební příspěvěk blogu, zda to funguje. CHci vložit také URL https://vimeo.com/71216920

Fotobazar se zobrazí pouze přihlášeným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.